Warning: Creating default object from empty value in /home/h90176/domains/tooranbanoo.ir/public_html/wp-content/themes/enfold/config-templatebuilder/avia-shortcodes/slideshow_layerslider/slideshow_layerslider.php on line 28
آموزشگاه خیاطی توران بانو | صنایع دستی | دوخت چرم | چرم دوزی | ارائه مدرک بین المللی رسمی

چرم دوزی

دوره ی چرم دوزی چیست؟

آموزشگاه چرم دوزی توران بانو درحال برگزاری دوره چرم دوزی در شهرقدس در سری آموزش صنایع دستی می باشد،دوره چرم دوز صنایع دستی دوره ای مدرن و به روز و مناسب دوست داران لباس چرم در دوره صنایع دستی می باشد. با آموزشگاه صنایع دستی توران بانو شما میتوانید آموزش خیاطی از صفر تا صد را دنبال کرده و آموزش خیاطی بدون الگو و آموزش خیاطی با الگو را به صورت آموزش آنلاین خیاطی دنبال کنید.

دوره آموزش چرم دوزی آموزشگاه توران بانو

چرم چیست ؟

چرم، ماده ای است که از پوست حیوانات به طور طبیعی بدست می آید و جالب ترین ویژگی آن ،انعطاف پذیر بودن علاوه بر مقاوم بودن این ماده ی طبیعی میباشد. چرم در بیشتر موارد از دباغی کردن  پوست خام جانوران، به‌ویژه پوست گاوتوسط افراد ماهر و متخصص به این کار، به‌دست می‌آید.

تاریخچه ای از هنر چرم دوزی

برای آن که بیشتر با مفاهیمی همچون چرم دوزی و صنایع چرمی آشنا شویم بهتر است در ابتدا متوجه شویم که دقیقا چرم چیست.

چرم چیست ؟ 

چرم، ماده ای است که از پوست حیوانات به طور طبیعی بدست می آید و جالب ترین ویژگی آن ،انعطاف پذیر بودن علاوه بر مقاوم بودن این ماده ی طبیعی میباشد. چرم در بیشتر موارد از دباغی کردن  پوست خام جانوران، به‌ویژه پوست گاوتوسط افراد ماهر و متخصص به این کار، به‌دست می‌آید.

وظیفه ی اصلی دباغان، آن است که ، پوست حیوانات را که امکان  فساد آنان بسیار بالاست،طی فرایندی ، به یک ماده طبیعی فساد ناپذیر ، دائمی و انعطاف‌پذیر برای کاربردهای گوناگونی همچون صنایع دستی و دوخت محصولات چرم، تبدیل می‌کند.

چرم دوزی در تاریخ

اگر بخواهیم  تاریخچه ای از هنر چرم دوزی و دباغی پوست را بیان کنیم باید بگوییم که چرم دوزی  در ایران دارای سابقه قدمتی طولانی است. اگر به نوشته های تاریخی مراجعه کنید خواهید دید که ،چرم دوزی در ایران و تجارت صنایع دستی چرمی در ایران،حتی قبل از حمله ی مغولان در کشورمان نیز ،رایج بوده ایت .

هنر چرم دوزی یکی از هنر های دستی قدیمی می باشد.با گذشت سال های بسیار، هنوز هم مردم خواستار لباس هایی هستند که با هنر چرم دوزی تلفیق شده باشد. اما در سال اخیر متاسفانه شاهد آن بوده ایم که تعداد هنرمندان فعال در این عرصه به طور چشمگیری کاهش یافته اند. بنابراین با ورود بانوان ایرانی به این رشته سنتی زیبا می توان آینده ای درخشان و بازار کاری پر رونقی را برای آنان پیش بینی کرد.

با یادگیری و بکارگیری هنر چرم دوزی، بانوان علاوه بر کمک به بهبود و  پیشرفت صنایع دستی کشور ،میتوانند  قدمی بزرگ در جهت کمک به اقتصاد خانواده خود بردارند.

دوره آموزش چرم دوزی آموزشگاه توران بانو

اهمیت فراوان دوره چرم دوزی در عصر جدید

امروزه شاهد آن هستیم که بیشتر مردم به دنبال کالاهای با کیفیت و زیبا هستند.در چندسال اخیر با توجه به رشد تعداد توریست هایی که به کشورمان می آیند،تقاضا برای خرید صنایع دستی همچون محصولات چرمی چند برابر شده است.
صنایع دستی که از چرم ساخته شده اند ،مانند:انواع کیف چرم، زیورآلات، جاکارتی، لباس ها و پوشاک تکه دوزی شده با چرم،تابلوهای ساخته شده از چرم، کمربند و …. دارای انعطاف پذیری خاص و طول عمری طولانی مدت میباشند. خوشبختانه آمار نشان داده شده در سال های اخیر گویای آن است که ،محصولات چرمی و صنایع دستی به دلیل تنوع، ، دوام و زیبایی همواره مشتریان زیادی را دارند. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از افراد به خصوص بانوان،علاقه مند به رشته چرم دوزی و دوخت چرم شوند و به دنبال یک آموزشگاه خیاطی مناسب برای یادگیری این هنر باشند اموزشگاه خیاطی توران بانو در سال های اخیر سعی کرده است تا آموزش خیاطی و انواع صنایع دستی،همچون چرم دوزی را با شرایطی بسیار مطلوب به علاقه مندان این هنر زیبا، ارائه دهد .
آموزش دوخت چرم از فعالیت های حرفه ای در حوزه هنرهای دستی میباشد ،که برای آموزش آن نیازمند استادان و اساتیدی خبره و کار کشته هستیم. آموزشگاه توران بانو از زمان تأسیس، با گردآوری بهترین و با تجربه ترین اساتید و استادان، در راه پیشرفت و نجات صنایع دستی و محصولات چرمی کشور عزیزمان قدم برداشته است.

دوره آموزش چرم دوزی آموزشگاه توران بانو

شرح آینده شغلی چرم دوزی

کسی که دوره های چرم دوزی را با موفقیت می گذراند به راحتی می تواند در آخر، عملیاتی همچون :
 • الگوبرداری
 • برش و دوخت کیف های کوچک (کیف پول ، جای تلفن همراه ، جا کلیدی ،آرایشی ) و کیف های بزرگ شامل (کیف رودوشی ، مجلسی ، جا مدارکی  و کیف اداری و کوله )
 • یادگیری هنر تکه دوزی و دوختن تکه های چرم بر روی لباس ها و یا حاشیه ی لباس ها، یکی از هنر های زیبای قدیمی میباشد که امروزه نیز از استقبال زیادی در میان مردم برخوردار است. کافیست شما نحوه ی کشیدن الگو بر روی چرم ،پیاده سازی و  دوخت آن بر روی لباس را در یک آموزشگاه معتبر و باسابقه به خوبی یاد بگیرید .هنر تکه دوزی چرم بر روی لباس یکی از هنرهای زیبای دستی میباشد که تلفیقی از خیاطی لباس و تکه دوزی چرم بر روی پارچه ،میباشد. همانطور که میدانید ایران یکی از بزرگترین تولید کننده های محصولات چرمی و صنایع دستی در دنیا میباشد،اگر شما بتوانید با کمی تلاش و کوشش با کمک یک آموزشگاه خیاطی با سابقه ،خود را وارد این عرصه کنید ،از آینده ی شغلی خوبی برخوردار خواهید شد.
دوره آموزش چرم دوزی آموزشگاه توران بانو

چرا اموزشگاه خیاطی توران بانو؟

همانطور که میدانید همیشه بازار کالاهای دست ساز، پرطرفدار و ارزشمند بوده و متقاضیان خاصی را به دنبال خود داشته است.بازار کار هنر چرم دوزی نیاز مشتریان و دوستداران خاص و منحصر بفردی را به همراه دارد. برای افرادی  که میخواهند در این بازار فعالیت اقتصادی را شروع کنند، کسب مهارت و تجربه اولین شرط لازم  است. پس باید به دنبال اموزشگاه خیاطی معتبر با اساتیدی حرفه ای باشید. اگر شما بتوانید دوره چرم دوزی را در آموزشگاههای معتبر و با کسب مدرک معتبر  به پایان برسانید میتوانید، در بازار های بین المللی و داخلی مرتبط به هنر چرم دوزی،وارد شوید.

برخی از سرفصل هایی دوره چرم دوزی که در اموزشگاه خیاطی توران بانو خدمت هنرجویان عزیز، ارائه می گردد:

 1. هنرجو با انواع و اقسام چرم و لوازم مورد نیاز برای چرم دوزی اشنا میشود.
 2. اساتید خبره اموزشگاه توران بانو سعی در آن دارند که،انواع و اقسام چرم را به هنرجویان معرفی کنند اصول پایه برای الگو کشی را با هدف دوخت چرم به صورت حرفه ای به هنرجویان آموزش داده میشود.
 3. آموزش تکنیک برش زدن، علامت گذاری دقیق ، و سوراخ کردن  اصولی چرم
 4. آموزش دوخت حرفه ای انواع چرم به صورت  دو سوزنه
 5. آموزش تکنیک های نیمه پیشرفته برای ظریف دوزی بر روی چرم  و تمیز کاری لبه های  کار بر روی محصولات چرمی
 6. تکه دوزی چرم های متنوع و طرح دار بر روی حاشیه و گوشه های  کیف های چرمی و یا حتی پارچه ای
 7. آموزش تکنیک های اولیه و پایه سپس اموزش اجرای آن ها بر روی مدل هایی همچون:
  • جا کارتی
  • جاکلیدی
  • کیف پول جیبی مردانه
  • کیف کج زنانه
  • کیف مدارک مردانه
  • کیف پستچی

8. انجام تکنیک های کاربردی و  کاملا حرفه ای بر روی انواع دست سازه های چرمی همچون:

  • کیف دیپلمات مردانه
  • کیف متوسط زنانه
  • کیف بزرگ زنانه
  • تکه دوزی چرم بر روی انواع لباس های سنتی و زیبا

به طور خلاصه آموزشگاه توران بانو توانسته است با ارائه متد های نوین به هنرجویان به آنان آموزش دهند که به راحتی از روی محصولات چرمی الگو برداری کنند و به راحتی با دیدن عکس یک سفارش نیز آن را به مرحله ی اجرا درآورد.

آشنایی با آموزشگاه خیاطی توران بانو

اگر شما نیز جزء آن دسته از افرادی افرادی هستید که به دنبال یک آموزشگاه مناسب برای یادگیری دوره های آموزش خیاطی با شرایط مطلوب هستید،همانند: ضخیم دوزی نازک دوزی و همینطور یادگیری کامل صنایع دستی انواع دوخت های سنتی و آموزش خیاطی بدون الگو هستید ،می‌توانید به آموزشگاه توران بانو مراجعه کنید و با اطلاعات مورد نظرتان را از سایت توران بانو دریافت کنید. این آموزشگاه معتبر با ارائه مدرک فنی حرفه ای به هنرجویان خود این امکان را به آنان داده است تا اگر قصد اشتغال یا ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را داشته باشند نیز بتوانند مدرک خود را ترجمه و در سطح بین المللی نیز مورد استفاده قرار دهند.
اگر به دنبال شرایط عالی کاری پس از گذراندن دوره را دوره ضخیم دوزی هستید،ما میتوانیم شما را در راه اشتغال نیز یاری کنیم.
آموزشگاه توران بانو با برخورداری از مربیان و اساتید دانشگاه‌های معتبر تهران به شما این امکان را می دهد تا دوره ضخیم دوزی را به صورت حرفه ای به اتمام برسانید .اگر فکر می کنید که ممکن است از کلاسهای ما راضی نباشید ،کافیست تنها دو جلسه در کلاس های ضخیم دوزی شرکت کنید و پس از آن آموزشگاه توران با نو با ضمانت برگشت وجه ،تمام هزینه شما را به طور کامل به خودتان باز می‌گردان.د پرداخت اقساط و نقدی شهریه نیز از دیگر امکانات آموزشگاه خیاطی توران بانو می باشد.

شما بعد از گذراندن دوره توانایی های زیر را خواهید داشت:

آشنایی با انواع چرم
تولید الگو های مناسب دوخت چرم
برش زدن طرح دار روی چرم
تکه دوزی چرم بر روی لباس
دوخت انواع کیف مردانه و زنانه
یادگیری دوخت انواع مانتو و پالتوی چرم
 • مدت دوره:

دوره عمومی 2 ماه ( خصوصی و نیمه خصوصی باتوجه به نیاز هنرجو )

 • ساعات و روز های دوره:

1روز در هفته ، دارای ساعت آموزشی مختص شاغلین و دانشجویان

 • هزینه دوره :

امکان پرداخت شهریه به صورت نقد و اقساط

 • این دوره برای چه کسانی مناسب می باشد؟

این دوره مناسب عزیزانی که به منسوجات چرمی و لباس های دوخته شده با چرم علاقه مند بوده و دوست دار این موضوع هستند که هنر خود را به چالش بکشند هست.

 • دلیل برتری ما نسبت به آموزشگاه های دیگر:
 1. برخورداری از مربیان برجسته و اساتید دانشگاه های تهران
 2. تضمینی بودن آموزش و برگشت بدون قید و شرط شهریه در صورت عدم رضایت دانشجو به هر دلیل
 3. امکان یادگیری همراه با کار عملی و تجربی
 4. دریافت مدرک فنی و حرفه ای و امکان ترجمه در سطح بین المللی
 5. شرایط عالی بعد از گذراندن دوره جهت معرفی در محیط های کاری مرتبط
 6. کارگاه های آموزشی رایگان برای ورود به بازار کار

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

aparat
instagram